PL EN

Open Access

 
Wszystkie artykuły publikujemy zgodnie z modelem Open Access. Dzięki temu zapewniamy otwarty dostęp do artykułów które ukazują się w pełnej wersji na stronie czasopisma, bez ograniczeń. Uważamy, że otwartość w nauce sprzyja globalnej wymianie wiedzy.

Wszystkie artykuły są dostępne na zasadach licencji Creative Commons Uznanie Autorstwa (CC BY 4.0). Mogą być kopiowane i rozpowszechniane pod warunkiem podania prawidłowego cytowania. Przy każdym artykule znajduje się cytowanie w różnych stylach, które można w łatwy sposób pobrać. Wystarczy wejść w wybrany artykuł i kliknąć w prawą górną ikonę „Get citation”.

Więcej informacji dotyczących licencji można znaleźć w linku: https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.pl

Zależy nam na promocji i upowszechnianiu artykułów publikowanych na naszej stronie internetowej, jednocześnie bez szkody dla autorów. Dlatego autorzy publikujący na łamach kwartalnika „The Archives of Automotive Engineering – Archiwum Motoryzacji” nie zrzekają się swoich praw autorskich, a co więcej czerpią korzyści wynikające z modelu Open Access i otwartej licencji Creative Commons. Są to między innymi:
  • szeroki dostęp, który w łatwy sposób pozwala na dotarcie do czytelników, również tych zagranicznych,
  • zwiększenie cytowalności artykułu,
  • wspieranie komunikacji naukowej,
  • możliwość wglądu do publikacji, nawet po wielu latach,
  • pełnia praw majątkowych zostaje przy autorze, co pozwala na publikowanie artykułu równolegle w repozytoriach, na własnej stronie internetowej lub blogu,
  • zwiększenie zasięgu publikacji poprzez możliwość zindeksowania artykułu w zagranicznych bazach.
 
Deklaracja dostępności
 
eISSN:2084-476X
Journals System - logo
Scroll to top